wnętrza

Budujemy dom!

Styczeń 27, 2017

No to startujemy…

Przez moment zastanawiałam się, od czego zacząć, ale chyba najlepiej będzie od sedna. Budujemy dom!!! To znaczy ekipa buduje, a raczej budowała, bo już jest stan surowy zamknięty. Niewielki prosty domek o powierzchni użytkowej 133m2. Dwuspadowy dach, bez żadnych wykuszów, lukarn itp. Nasz wymarzony dom, nasze nowe miejsce na ziemi. Niektórzy mówią, że to dziura zabita dechami, niektórzy widzą pola, lasy, kontakt z naturą, inni używając eufemizmu stwierdzają, że to bardzo rozwojowe miejsce będzie. Oh well, ja widzę to…

 

Projekt to z92GL z pracowni z500 w odbiciu lustrzanym. Projekt ma swoje plusy i minusy, jak każdy, ale spełnia większość naszych wyobrażeń o domu idealnym. Miał być niewielki, ale pojemny i ustawny i taki chyba jest. Z 92GL wygląda bardzo zgrabnie z zewnątrz i wewnątrz. Na razie w stanie surowym zamkniętym, w scenerii zimowej domek prezentuje się następująco…

Położenie domu zapewni mnóstwo światła naturalnego wlewającego się przez okna z każdej strony o każdej porze dnia. To właśnie widoki z działki zauroczyły nas tym terenem i skłoniły do zakupu. O klimatyzację nie musimy się martwić bo z racji położenia będziemy mieć zagwarantowany naturalny przewiew przez większość roku. Piękne wschody i zachody słońca również mamy zapewnione.

Co do wnętrza założenia są takie jak nazwa bloga, czyli Simple and Cosy. Prostota i wygoda dla naszej trójki. Doprawiona szczyptą elegancji i połysku. Takie klimaty mnie inspirują:

1

Głowę mam pełną pomysłów, w moich wizjach wnętrza są już urządzone tak na 80%, ale wiadomo wizje ewoluują i jaka będzie wersja ostateczna, zobaczymy za rok, dwa, może trzy. Nic na siłę, każda przestrzeń potrzebuje czasu, żeby stać się naszą własną przestrzenią, w której będziemy czuć się komfortowo i u siebie. Zamierzam powolutku i stopniowo oswajać tą moją przestrzeń zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. To duża zmiana, wręcz ogromna, powiedziałabym nawet przełomowa. Dużo ciężkiej pracy przed nami, ale jakże satysfakcjonującej i budującej.

No Comments

Leave a Reply